Son günlerde MEB tarafından eğitim müfredatında önemli değişikliklerin yapıldığı iddiasında bulunuluyordu. Bazı kullanıcılar ise bu iddiaların o kadar saçma olduğunu ifade etmek için, işi şakaya vurmaya başlamıştı. Fakat bazı önemli isimler, bu şakaları gerçek gibi sanıp, köşelerine taşıyarak prim yapma derdinde...

Ayşe Arman'ın başı çektiği tayfa müfredattan Atatürk'ün çıkartıldığını ve kitaplara "Erkeğin okumuşu kadı, kadının okumuşu cadı olur." gibi sözlerin yazıldığını iddia etti. MEB konu hakkında açıklama yaparak iddiaları yalanladı. Bu yalanlamaya rağmen Arman attığı tweeti silmedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, konuya ilişkin yapılan açıklamalarına rağmen iddiaların gündemde tutulmaya çalışıldığına ifade ederek "Bugün söylüyorlar, yarın da, öbür gün de yine söyleyecek. Niye söyleyecek? İstiyorlar ki toplumu kutuplaştırsınlar. İstiyorlar ki toplumun önüne sis perdesi koysunlar. Bir gazetede köşe yazarı 'Vardar Ovası'nı Atatürk çok severdi, bunu niye çıkardınız?' diyor. İnsaf. Aç bir oku programı da Vardar Ovası var mı yok mu gör, ondan sonra da yaz. Kimse ile kavga etmek için gelmedik ama derler ya 'Şeytan taşlamaktan tavafa fırsat bulamıyoruz' diye. İnan ki bunların doğru olmayan ibarelerini düzeltmekten bazen kendi işimize yoğunlaşmaktan vazgeçiyoruz." açıklamasında bulundu.

Sosyal medya kullanıcıları Arman'ın açıklamalarını silmemesine ve yalan bilgilerle propaganda yapmasına tepki gösterdi.