Amerikalı gazeteci Michael Wollf'un yazdığı 'Ateş ve Öfke: Trump'ın Beyaz Sarayı'nın içinden' adlı kitap, ABD Başkanı Donald Trump'ın engelleme çabalarına rağmen piyasaya çıktı.

ERKEN PİYASAYA SÜRÜLDÜ

Aslında gelecek Salı günü piyasaya çıkması beklenen kitap, ABD başkanı Trump'ın avukatları aracılığıyla kitabın piyasaya çıkmasını engellemeye çalışmaya başlaması üzerine yayınevi tarafından alalece bir şekilde piyasaya sürüldü.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

ABD'de satışa çıktığı ilk gün çok satanlar listesinin birinci sırasına yerleşen kitabın, birçok kitapçıda daha ilk günden tükendiği aktarıldı. ABD Başkanı kitabın yalanlarla dolu olduğunu ve hiçbir zaman bu kitap için konuşmadığını Twitter hesabından açıklamasına rağmen kitabın geceyarılarından itibaren okuyucuların sıraya girmesine neden olduğu öğrenildi.

"TRUMP BİR ÇOCUK"

Trump'ın ABD'deki en önemli devlet görevini üstlenebilecek kapasitede olmadığını iddia eden Wolff, "Çevresindeki insanların yüzde yüzü, hepsi onun bir çocuk gibi olduğunu dile getiriyor. Onun hemen bir ödül istediğini ifade ediyorlar. Her zaman için sadece o önemli" dedi.