Yeni Çağ gazetesi yazarlarından Ahmet Takan köşesinde yayınladığı yazısında "Sıra geliyor Trabzon'a" başlığıyla okuyucularına duyurduğu kulis bilgisinde "Brezilya dizisi tadında "metal yorgunluğu" fırtınasında yeni bomba Trabzon'da patlayacak gibi görünüyor. Saray'dan bilgi aldığım kaynağım, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun da "istifası alınacaklar"ın arasına girdiğini söyledi ve şöyle dedi:"Trabzon'dan gelen ve yoğunlaşan şikayetler reisin çok canını sıkıyor. Gümrükçüoğlu tek başına hareket ediyor ve kimseyi takmıyor. Sivil Toplum Kuruluşları başkandan memnun değil. Devamlı şikayet ediyorlar. Başkanın kalemi kırıldı."Kaynak: Vee!.. Sıra geliyor Trabzon'a... - Ahmet TAKAN" ifadelerine yer verdi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ismi ön planda olmayan, adaylar arasında yer almayan bir isimdi fakat parti yönetimi tarafından belediye başkanlığı için dışarıdan aday gösterilen bir isim olarak biliniyordu. 

KULİSLERDE FARUK KANCA VE ERGİN AYDIN SESLERİ

Trabzon'da son dönemde eleştirilen isimlerden biri olan Gümrükçüoğlu karşısında bir sonraki seçimde kimin aday olacağı hala muamma. Fakat kulislerde her seçimde adı gündeme gelen Faruk KANCA ile bir dönem merkez ilçe başkanlığını yürütmüş olan ve belediyede de görev alan Ergin AYDIN isimleri konuşuluyor. Ergin AYDIN son seçimlerde Trabzon'da partinin oylarının artmasına sebep olmuş fakat son sıradan girdiği için milletvekili olamamıştı.