AK Parti'nin seçim vaadlerinden biri olan ve uzun uğraşlar sonucunda hayata geçirilmeye hazırlanan Taşeron konusunda çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. fakat henüz tasarısı bile hazırlanmayan taşerondan kadroya geçiş konusunda 'sınav yapılacak' açıklaması sonrası bazı uyanıklar harekete geçerek soru bankaları yayınlamaya başladılar.

SINAVI İŞKUR YAPACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu daha önce yaptığı açıklamada taşeron çalışanlar için bir sınav yapılacağını ancak bunun bir KPSS gibi olmayacağını İŞKUR tarafından yapılacağını söylemişti.

İŞTE BAZI UYANIKLAR

Data Yayınları’nın Aralık 2017’de bastığı 2018 Taşeron İşçilerin Kadroya Geçiş Sınav Hazırlık Kitabı, Yargı Yayınları’nn Taşerondan Kadroya Geçiş Sınavlarına Yönelik Mülakat ve Yazısı Sınav Hazırlık Kitabı, Yediiklim Yayınları’nın Taşeron İşçiler İçin Kadroya Geçiş Yazılı Sınavlarına Hazırlık, Lider Yayınları’nın Taşerondan Kadroya Geçiş Sınavlarına Yönelik Mülakat ve Yazılı Sınav Hazırlık kitapları bu konuda örnek eserler olarak dikkati çekiyor. Bu yayınevleri işe girmek isteyen bir çok kişinin ilk tercih ettikleri yayınevlerinin başında geliyor; böyle bir uyanıklık yapmaları bu açıdan bakıldığında ilginç ve ucuz bir uyanıklık olarak değerlendirildi.