Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından alınaak olan 1300 personel için tercih kılavuzu yayımlandı. ÖSYM Başkanlığı tarafından KPSS 2017/6 ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Sözleşmeli Pozisyonlarına alınacak olan 1300 memur alımı tercih kılavuzun yayımlandı. Personel alımları için tercih yapmak isteyen adaylar tercihlerini, 20-29 Haziran 2017 tarihleri arasında ÖSYM’nin internet adresinden yapabilecekler.

Başvuru yapmak isteyenler 20 Haziran 2017 saat 15'den itibaren ÖSYM'nin internet sitesi üzerinde yapabilecek. 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden 60 ve üzerinde puan almış olan adaylar başvuru yapabilecekler. Önlisans mezunu büro personeli ve tekniker ile lisans mezunu  olanlardan şartları sağlayanlar başvuru yapabilecek.

Adayların, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile yerleştirme ücreti yatırmaları gerekiyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü KPSS 2017/6 ile 1300 sözleşmeli personel alımı tercih kılavuzu, kadro pozisyonları, nitelik kodları ve mezun olunan programlara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Önlisans Puanı İle Başvuru Yapabilecek Bölümler

Lisans Puanı İle Başvuru Yapabilecek Bölümler

Genel Bilgiler için TIKLAYINIZ

 

KPSS HAKKINDA TÜM GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRMEYİ UNUTMAYIN!