Edirne'de yaşayan Edip Tunçel, 1999 model ve 200 bin kilometrede olan ikinci el aracını satmak üzere internet üzerinden ilan verdi. Fakat ilanının diğer araç ilanlarından farkı var: çünkü aracın değerini modeli vs. belirlemiyor, plakası belirliyor. Tunçel, plakasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın baş harfleri olan RTE yazdığı için 85 bin EURO fiyat biçmiş durumda.

Edip Tunçel, gazetecilere yaptığı açıklamada "34 RTE 22" plakalı aracına taliplinin çok olduğunu söylerken, "Araç için şu anda 85 bin avro fiyat biçtim. Yani 350 bin lira da diyebiliriz. Aracı bu fiyatla satışa çıkarmamın nedeni, plakası. Bence bu fiyat abartılı değil. Çünkü plaka Cumhurbaşkanımızın isminin baş harflerini taşıyor. Çok arayan, teklif veren var. Şu anda kadar bir karar vermedik. Bir hafta içinde bir gelişme bekliyoruz. Plakanın sonu da 22 ile bitiyor. 22 Edirne'nin plaka kodu. Ben bu plakanın Edirne'de kalmasını istiyorum. Ben bu plakayı daha güzel bir arabaya takıp dolaşmak isterdim. Ancak ihtiyaçtan dolayı şu anda satılığa çıkardım." ifadelerini kullandı. Aracı satılıp satılmayacağı ise şuanlık meçhul.

Tunçel satış ilanında "34 RTE 22 PLAKALI TOYOTA STARLET MARKA ARACIM SATILIKTIR... ARAÇ OTOMATİK VİTES OLUP LPG RUHSATA İŞLİDİR... BİR YIL DAHA VİZESİ BULUNMAKTADIR... TAKAS VE TEKLİFLERİNİZİ İLGİLİ TELEFONA YAPABİLİRSİNİZ... DETAYLAR TELEFONDA GÖRÜŞÜLECEKTİR....." sözlerine yer verdi. İlan 3 gündür yayında.