Arabesk müziğin efsane ismi Baba lakaplı Müslüm Gürses’in hayatını anlatacak film için çalışmalara başlandı. Film için Hollywood’un ünlü ekibiyle anlaşıldığı öne sürüldü. 2013 yılında vefat eden ‘Baba’ lakaplı Müslüm Gürses’in hayatını anlatacak filmde Baba’yı Timuçin Esen oynayacak.

SENARYO HAKAN GÜNDAY'IN ELLERİNDE

Esen’in Müslüm Gürses’e dönüşümü için Benjamin Button karakterini hazırlayan Hollywood’un ünlü makyaj ekibiyle anlaşıldığı iddia edildi. 64 yaşında yaşamını yitiren Gürses’in hayatını anlatacak filmin senaryosunu Hakan Günday kaleme aldı. Filmin haklarını satın alan Dijital Sanatlar Yapım, çekimleri önümüzdeki haftalarda başlayacak yapımda, rol için oyunculuğun yanında şarkıcılık da yapan Timuçin Esen’e imzayı attırdı.

BENJAMİN BUTTON FİLMİ İLE BENZERLİK

NTV ve Habertürk’ün haberine göre film; Gürses’in Şanlıurfa’daki çocukluğundan İstanbul’daki ilk yıllarına, jiletli konserlerinden rock albümlerine tüm hayatını perdeye taşıyacak. ‘Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi’ filminde rol alan Brad Pitt, 45 yaşındayken 80 yaşındaki karakteri, yapılan plastik makyaj ve görsel efekt sayesinde başarıyla canlandırmıştı.

Kaynak: Sinefesto