Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri eğitim öğretim dönemine büyük bir aksilik ile başladı. Üniversitenin en popüler ve en kalabalık fakültelerinden biri olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde tadilat çalışmaları nedeniyle dersliklerde cam bulunmuyor. Fakültenin bütün katlarında yer alan camlar tadilat nedeniyle yerinden çıkarılmış durumda. Bunun yanında binalarda tadilat çalışmaları, eğitim öğretim ile birlikte yürümeye devam edecek. Yaz tatili boyunca herhangi bir tadilat yapılmayan fakülteye, eğitim öğretim dönemine çok az bir süre kala tadilat çalışmalarına başlanılması öğrenci ve velilerin tepkisini çekmiş durumda.

HİÇ BİR GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK

Üniversitenin en kalabalık fakültelerinden biri olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde güvenlik zaafiyeti de üst düzeyde. Öğrenciler için konulan uyarılar ise alakasız yerlerde duruyor. "İnşaat çalışması vardır" yazısı, inşaata girdikten sonra içeri de bulunan danışman kısmında yer alıyor. Haliyle öğrenciler inşaattan geçtikten sonra bu yazıyla karşılaşıyor. Ayrıca 4 katlı olan binanın dersliklerine öğrenciler istediği gibi girebilirken, cam olmaması bir başka tehlikeye kapı aralıyor.

ZAMANSIZ TADİLAT

Okulda yapılan tadilatın yaz tatilinde yapılmayıp eğitim öğretim dönemine sarkıtılması büyük bir yönetici eksikliği olarak dillendirildi. Okul yönetiminin konu hakkında son güne kadar resmi bir açıklama yapmaması da bir başka yönetici eksikliği olarak dikkat çekiyor. Öğrenciler son güne kadar okulda eğitim olup olmayacağını öğrenemedi. Öğrenci işlerinin yoğun olması nedeniyle telefonlara bakmaması sonucu öğrenciler ne yapacaklarını bilemediler. Bu sabah okula giden öğrenciler, inşaat çalışmaları altında eğitim öğretimin startını vermiş oldular.

DEKAN VE REKTÖRE TEPKİ

Üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerin velileri ise duruma tepkili. Bu dönemde, devletin her türlü desteğini almasına rağmen üniversite rektörünün böyle bir çalışma konusunda geç kalınmasına sessiz kalması eleştirildi. Ayrıca okulun dekanının çalışmaları son güne bırakması ise bir diğer sıkıntılı durum. Öğrenciler bir an önce tadilatın tamamlanmasını istiyor. Bazı öğrenciler okulun "açık öğretime" geçtiğini söyleyerek, duruma esprili şekilde yaklaşıyor.