Spor Toto Süper Lig´in 30'uncu haftasında, sahasında Galatasaray ile karşılaşan ve 2-0 lık mağlup durumdayken 2-2 lik beraberliği sağlamasına rağmen maçtan 3-2 mağlup ayrılan Alanyaspor'da skordan çok hakemin verdiği kararlar eleştirildi. Alanyaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, sonuca üzüldüğünü söylerken iyi bir maç ortaya koymalarına rağmen sahadan yenik ayrıldıklarını söyledi. 

HAKEM KARARINI ELEŞTİRDİ

Basın mensuplarının maçın en çok tartışılan ofsayt pozisyonu hakkındaki sorularını da yanıtlayan Bakkal "Penaltılar yüzde yüz olmasa ben hadi diyeceğim. Şimdiki pozisyonu yine izliyorum. Yayıncı kuruluş çizgiyi de çekti, çok geriden çıkan bir pozisyon ve Muslera atılacak, kırmızı kart ve bir daha penaltı. Geçen Malatya maçında Emre Akbaba'nın penaltısının aynısı. Yani hiç mi seyredilmiyor, ben anlamıyorum. Bunların değerlendirilmesinin yapılması gerekiyor herhalde. Şimdiye kadar yaklaşık 16-17 yıldır bu işi yapıyorum ve ilk defa burada konuştum. Ortada olsa 'ha' diyeceğim, 'belki' derdik ama her maç aynı her maç." cevabını verdi.

"VEBALİNİ KİM VERECEK?"

Bakkal konuşmasının sonunda eğer ligden düşerlerse, bu maçta verilmeyen penaltı ve kırmızı kartların vebalini kimin ödeyeceğini sorarak, hakemlerin daha dikkatli olması gerektiğnini altını çizdi.