Sevilla'da iki sezondur kiralık olarak forma giyen ve UEFA kupasının son iki sezonda kazanılmasında önemli başarısı olan 29 yaşındaki Kamerunlu oyuncu Stephane M'bia konusunda transferin gerçekleşmediği bildirildi. İngiltere'nin Queens Park Rangers takımının oyuncusu olan M'bia ile görüşmelere başlanmış ve 10 haziranda borsaya bildirimde bulunulmuştu. Fakat Kamerun milli takımının kaptanı ile Trabzonspor arasında pürüz çıktı, Cuma günü imza atılacağı söylenen ve sağlık kontrolünden geçirilen futbolcu ile anlaşılamayarak transferinden vazgeçildiği bildirildi.

Kamerunlu oyuncunun transferinden vazgeçilmesinde önemli etkenlerden bir tanesi de sözleşme maddesi konusunda tarafların anlaşamaması olarak göze çarptı. Konu hakkında Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Mbia ile anlaşma yaptık. Ama resmiyete dökmedik. Elden kaçmasın diye dün tesislerde ön protokol yaptık. Fakat orada bir madde vardı. O maddeden oyuncuyu vazgeçiremedik. İmza parası filan sorun değildi. Yıllık 2.6 milyon euro garanti paraya da evet demiş ve imzalamıştık. O maddeden onu vazgeçirebileceğimizi düşündük. O madde de ‘Alacaklarında 15 günden fazla gecikme olursa serbest kalır. Ayrıca her geçen gün için 5000 euro faiz alır’ ifadesi vardı. Dün görüşmeleri bırakıp gitmesin diye kabul etmiş gibi gözüktük. Ancak bugün görüşmelerin başladığını borsaya bildirip resmi adımları başlatınca o maddede esneklik yapmasını ve bu süreyi 45 güne çıkarmasını istedik. Fakat burnundan kıl aldırmadı. Süleyman beyle İstanbul’a geldi. Ben İstanbul’dayım. Süleyman beye ‘onu gönder’ dedim. O da İstanbul’da kendisiyle vedalaştı. Şu an Süleyman beyle kendi ofisimdeyim. Çok daha iyi oyuncular alacağız. Kimse hayal kırıklığı yaşamasın.''