CHP bir skandalla daha gündeme bomba gibi düştü. Adalet Kurultayı kapsamında Çanakkale'de düzenlenen etkinlikte, tarihi Gelibolu yarımadasında şehitliklere yakın bölgelerde alkol alınması yoğun tepki çekti. 

YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş kamp alanlarında alkol alınması konusunda soruşturma başlatılarak yasal işlem yapılacağını duyurdu. Kurtulmuş "CHP yönetiminin taahhütlerine, sorumluluklarına, tarihe ve ecdada sahip çıkarak bu haddini bilmezlerden hesap sormasını ve bu şahıslar hakkında gereğini yapmasını bekliyoruz. Aksi takdirde milletin vicdanında bu rezillikle yer alacak ve hatırlanacaklardır. Ayrıca sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

CHP'Lİ VEKİL DE TEPKİ GÖSTERDİ

CHP'nin düzenleyeceği Adalet Kurultayı'nda alkol tüketiminin yasak olacağı açıklanmasına rağmen söz konusu görüntülerin basına yansıması sonrası CHP'li isimlerde yaşananlara tepki gösterdi. Bu arada Kocadere kamp alanında düzenlenen Adalet Kurultayı'nda alkollü içki içtikleri belirlenen 3 kişi bir daha geri alınmamak üzere kamp alanından çıkarılırken, partiden ihraç işlemleri başlatıldığı öğrenildi. 

PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİLER

Gelişmeler hakkında açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, kamp başlamadan önce alkol alımının yasak olduğu konusunda protokol imzaladıklarını ve bu konuda kurultay broşürüne de yazı yazıldığını söyleyerek "Alkol aldığı tespit edilen bu 3 kişi derhal kamp alanından çıkarılmış, bir daha girişleri yasaklanmıştır. Ayrıca parti üyelikleri de tespit edilen bu kişilerin ihraç işlemlerine başlanmıştır." ifadelerini kullandı.