Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Psikiyatri Anabilim Dalında asistan hekim olarak görev yaparken kamudan ihraç edilen ve “FETÖ/PYD terör örgütü üyeliği”nden yargılanan asistan hekim Mihriban Yıldırım, Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşma ile beraat etti. Yıldırım hakkındaki Adli Kontrol Tedbiri de kaldırıldı.

BERAAT ETMESİNE KARAR VERİLDİ

Kararda; “Sanık Mihriban Yıldırım’a yüklenen FETÖ/PYD terör örgütüne üye olma suçundan Terörle Mücadele Kanunu’nun 5, 7 maddeleri ile TCK’nın 314/2 maddesi gereğince cezalandırılması talebiyle açılan kamu davasının yapılan yargılaması sonucunda sanığa yüklenen suçun işlendiğinin sübuta ermemesi nedeniyle CMK 223/2-e maddesi gereğince bu suçtan beraatine karar verilmiştir” denildi.

BYLOCK YOK DENİLMİŞTİ

Yıldırım hakkında Ankara emniyeti Bylock kullanıcısı olmadığı belirtilirken, KTÜ yönetiminde söz konusu karar ve soruşturma hakkında bilgi istenildiğinde hazırlanan Bylock listesi gönderilmişti. Bu listenin kim tarafından hazırlandığı ise bilinmiyor. Yıldırım karar sonrası yaptığı açıklamasında en kısa zamanda görevine geri dönmek istediğini ve sorumluların cezasını çekmesi gerektiğii söyledi.