FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında KTÜ'de de sorgulamalar ve tutuklamalar, bunun yanında ihraçlar yaşanmıştı. Fakat tutuklanan isimlerin birer birer serbest bırakılması sonrası, KTÜ'de ki FETÖ yapılanmasının başı kim? sorusunun cevabı muallak kaldı.

BIYIKLIOĞLU DENMİŞTİ AMA SERBEST BIRAKILDI

Ankara merkezli başlatılan operasyonlar sonrası KTÜ'de birçok akademisyen görevinden ihraç edilmiş, bazıları da gözaltına alınmıştı. Trabzon eski milletvekili ve KTÜ eski öğretim üyesi Aydın Bıyıklıoğlu KTÜ’deki örgütün başı olarak değerlendirilmiş, suçlanmış, Bylock kullandığı ve örgütün KTÜ yapılanmasının sorumlusu olduğu için tutuklanmıştı. Fakat bıyıklıoğlu ve bazı isimler iddialara göre bylock kullanmadığı gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde serbest bırakılmıştı.

YENİ OPERASYONLAR BEKLENİYOR

Bu serbest bırakma kararı sonrası, FETÖ'nün KTÜ sorumlusunun bulunamadığı yorumları yapılmaya başlandı. Henüz tam olarak aklanmasa da ve tutuksuz yargılanmaya devam edilse de Bıyıklıoğlu KTÜ FETÖ başı değil gibi gözüküyor; peki o zaman hala KTÜ FETÖ sorumlusu deşifre edilmemiş mi? Bunu yakın bir zamanda görecek gibiyiz.