Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yerli otomobil konusunda gelen 'cadillac benzeri olmuş' tepkilerine karşı açıklamada bulundu. Işık, yerli otomobilin Devrim otomobilinde olduğu gibi baştan boğmaya yönelik anlayışla yaklaşıldığını ve bunu kabul etmediklerini; girişimi sabote edecek bu tip girişimlere izin vermeyeceklerini söyledi.

Bakan Işık, yerli otomobil konusunda ise ek açıklamalarda da bulundu. Işık, yerli otomobilin 2 TL'lik sarj ile 100 kilometre yol gideceğini söyledi. Işık daha önceki açıklamalarında yerli otomobilde Hybrid motor kullanılacağını söylemişti.

Sheraton Hotel'de gerçekleştirilen "4. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi" sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Işık, yerli otomobil konusundaki kopya iddialarını reddederek işin detaylarını gelecek süreçte ya kendisinin ya da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklayacağını söyledi. Bakan, bugüne kadar yapılanların bir başlangıç olduğunu önümüzdeki 3 - 4 yıl içerisinde hedeflenen noktaya ulaşarak elektrikli yerli otomobili ülkemize ve dünyaya sunacaklarını söyledi.