Fenerbahçe'de Mehmet Topuz ve Raul M. in gönderilmesi sonrası taraftarlar sosyal medyadan tepki gösterirken, sarı lacıvertli ekibin sükse yapan transferlerinin ne kadar başarısız olduğunu da maddi olarak ortaya döküldü. 2009-2010 sezonu başında tam 9 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer edilen Mehmet Topuz 7 sezon geçirdiği Fenerbahçe'de bazı sezonlarda iyi maçlar çıkarsa da genel olarak beklentinin oldukça altında kaldı. Topuz için Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında kıyasıya rekabet yaşanmış, daha fazla parayı veren Aziz Yıldırım galip gelerek futbolcuyu da helikopteri ile alarak gövde gösterisi yapmıştı. Bu transfer, günlerce basın ve taraftarlar arasında konuşulurken, aradan geçen yılda Topuz'un takıma katkısı da şuanda konuşulmaya başlandı.

Mehmet Topuz, Fenerbahçe'den ne kadar para kazandı? 

Toplamda 7 sezon sarı lacivert forması giyen Mehmet Topuz 2009 yılında Fenerbahçe'ye transfer olduğunda kulüpler KAP'a oyuncu maaşlarını bildirmiyordu. Ancak o günlerde çıkan haberler Mehmet Topuz'un yıllık 2.5 milyon Euro alacağı yönündeydi. 2013-2014 sezonu başında ise Mehmet Topuz ile sözleşme uzatıldı ve beklentileri yeterince karşılayamayan Mehmet Topuz, maaşında da ciddi bir indirimi kabul etti. Mehmet 3 yıllık, yılda 1 milyon Euro kazanacağı bir anlaşmaya imza atmıştı. 

Bu hesaplamalara göre Yozgatlı oyuncu toplamda Fenerbahçe'den 10.5 milyon Euro maaş aldı. 9 milyon Euro bonservis bedeli de hesaba katıldığında Fenerbahçe'nin Mehmet Topuz'a harcadığı para 20 milyon Euro'yu geçiyor! Bu parayla Avrupa'da yıldız bir futbolcu almak mümkün!

Fenerbahçe'de "yanlış" ve "pahalı" transferler bununla bitmiyor!

Fenerbahçe de verim alınamayan transferler sadece Topuz ile bitmiyor. Bu örnek, güncel bir örnek. Bunun yanında dün sözleşmesi biten isimlerden Serdar Kesimal 5 sezonda Fenerbahçe'den 6 milyon Euro kazanırken bonservis bedeli olarak da 4.750 milyon Euro'ya ödenmişti. Bu hesaplara göreFenerbahçe'nın Serdar için harcadığı para 10.750 milyon Euro'yu buldu. Portekizli oyuncu Raul Meireles ise 10 milyon Euro'ya transfer edilmişti. 4 yıl da toplam 10 milyon Euro da maaş aldı ve maç başları hariç Fenerbahçe'ye 20 milyon Euro'ya patladı. İçlerinde en çok görev alan oyuncu ise Meireles oldu.