Eski başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz hayatını kaybetti. Beykoz Konakları'ndaki evinde silahla vurulmuş halde bulunan 38 yaşındaki Yılmaz'ın intihar ettiğinden şüphe ediliyor. Komşuların ifadesi üzerine evden tek el silah sesi duyduğu belirtilirken Yavuz Yılmaz'ın evde çalışanları bir gün önce izne gönderdiği öğrenildi. İş adamı Abdurrahim Albayrak, Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz’ın olaydan haberlerinin olmadığını söyledi.ski Başbakan Mesut Yılmaz'ın büyük oğlu Yavuz Yılmaz'ın, Beykoz Konakları'ndaki evinde yatağında başından vurulmuş halde bulundu. Korumalar, dün akşam saatlerinde Yılmaz'ı eve bıraktıklarını sabah saatlerinde de dışarı çıkmak için tekrar eve geldiklerini söylerken,Kapıyı çalmamıza rağmen açmadı. Bunun üzerine kendisine telefonla ulaşmaya çalıştık. Ancak telefonu da açmayınca şüphelenip çilingir çağırdık. Çilingir kapıyı açtığında kendisini şakağından vurulmuş halde bulduk. Silah başucundaydı" dediler. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekiplerinin incelemeleri üzerine Yavuz Yılmaz'ın hayatını kaybettiğini belirlendi.  Polis diğer ihtimallere karşı kamera kayıtlarınıİstanbul Valisi Vasip Şahin ve istanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da olay yerinde incelemelerde bulundu.

MESUT YILMAZ VE EŞİNİN HABERİ YOK

Mehmet Yavuz Yılmaz'ın cenazesi Adli Tıp Kurumu morgundan alındı. Adli Tıp Kurumu önünde açıklama yapan Abdurrahim Albayrak, ABD'den dönen Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz’ın olaydan haberlerinin olmadığını söyledi.

Yavuz Yılmaz annesi Berna Yılmaz ile geçtiğimiz sene özel bir üniversite kurmuştu. Yılmaz, bu üniversitenin de genel sekreteri olmuştu. Yavuz Yılmaz'ın kardeşi Emir Hasan Yılmaz ile CFS İstanbul Yatırım A.Ş isimli bir şirketleri vardı. İki kardeş bir ara İstanbul'daki üçüncü havalimanında hafriyat işi de yapmıştı.