Barcelona'ya 34 milyon euro (+7 milyon euro şampiyonlar ligi çeyrek finale çıkarsa) bonservis bedeliyle transfer olan milli futbolcumuz Arda Turan Barca TV de canlı yayınlanan imza töreniyle kendisini 5 yıllığına Barcelona'lı yapan resmi sözleşmeye imza attı. Arda Turan'ın serbest kalma bedeli ise sözleşmeye göre 41 milyon euro olarak belirlendi. 

Milli futbolcumuz Arda Turan Barcelona'da 6 numaralı formayı giyecek. İmza töreni sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Arda Turan ''Atletico Madrid kulübü başkanına, Simeone ve takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Onlar olmasalardı burada olamazdım. Dünyanın en büyük kulübünde olduğum için çok mutluyum. Hayatımda en çok olmak istediğim yerdeyim.'' şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Arda Turan, Xavi'den boşalan 6 numarayı giyeceğini fakat Xavi gibi olamayacağını, kendi stilini ortaya koyacağını söyledi. Arda Turan dünyanın en iyi futbolcusu olarak Messi'yi gördüğünü fakat idolünün İniesta olduğunu da sözlerine ekledi.