TSK tarafından hudutlarda, bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ üyesi teröristleri etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla 20 Ocak Cumartesi günü başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor.

Harekatın ilk 5 gününde 250 hedef imha edilerek 24 nokta kontrol altına alındı. Operasyon kapsamında şimdiye kadar 300 terörist öldürüldü. 

12.40 : Canlı olarak yakalanan YPG'li yedi terörist, Hatay'a getirildi. Teröristlerden üçü tutuklandı, dördünün işlemleri sürüyor.

12.20 : Anadolu Ajansı, sınır hattındaki duvar blokların kaldırılıp Türk tanklarının Afrin'e doğru girişini gösteren fotoğrafları servis etti. TSK ve ÖSO'nun  yakaladığı PYD/PKK mensubu 7 teröristten 3'ü tutuklandı, 4'ünün işlemleri sürüyor.

12.10 : Doğan Haber Ajansı, Burseya Dağı'nın tamamen teröristlerden temizlenmesinin ardından yeni hedefin Bafelyun Tepesi olacağını bildiriyor. Kilis'e roket atılan noktalardan biri, Bafelyun Tepesi.

11.30 : Amerikan Associated Press /AP/ haber ajansı, dün YPG'li teröristlerin roket attığı Kilis'teki tarihi Çalık Camii'nin fotoğraflarını dünyaya servis etti. İki vatandaşın yaşamını yitirdiği caminin aldığı hasar, gün ağarınca net şekilde görünüyor.

10.55 : İhlas Haber Ajansı: Azez'de bu sabah cepheye giden komandolar yeminlerinde "Kuzey Irak’ta, Azez’de, Suriye’de her zaman ve her yerde, hazır daima hazır" ifadelerini kullandı.

09.35 : Türk jetleri, Şanlıurfa Akçakale'nin karşısındaki Tel Abyad'da bulunan PKK toplanma merkezini vurdu. Suriyeli aktivistler, ilçedeki hastaneye çok sayıda PKK'lı teröristin cesedinin getirildiğini bildiriyor.

09.00 : Kilis'ten YPG'nin terör mevzilerini hedef alan çok sayıda top atışı, kent sakinleri tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Kayıtta dikkat çeken detay, arka arkaya gümbürdeyen topların sayılması.