Bugün toplanan meclis komisyonunda alınan karar gereği aralarında Trabzon üniversitesinin de bulunduğu 10 üniversite tasarıdan çıkartılmıştı. Trabzon'da kurulması planlanan Trabzon Üniversitesi konusunda açıklama Trabzon Milletvekili Adnan Günnar'dan geldi.

Adnan Günnar gelişmeler hakkında açıklamada bulunarak, komisyonun yoğun gündemi olduğu için böyle bir karar alındığını söyledi. Günnar, ikinci üniversitenin mutlaka Trabzona kurulacağını söyleyerek bayramdan sonra komisyonun tekrar bu üniversiteleri tasarıya ekleyeceğini ifade etti.

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nın da yaptığı çıkarmalar sonrası aralarında Fenerbahçe Üniversitesi, Eskişehir Teknoloji Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tarsus Teknoloji Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi, Van Zehra Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, İstanbul Kent Üniversitesi, Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi kurulmasına dair maddeler önergeyle tasarıdan çıkardığını açıkladı.

Adnan Günnar, sosyal medyada "Trabzon üniversitesi kurulmayacak" şeklinde haber yazanların partilerinin hizmetlerini hazmedemeyenler olduğunu söyleyerek, tepki gösterdi.